KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11654429
*
nr 1165 4429
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Etsning, "Västgöta Nation", -16, motivet: 29x29
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 19:43:48
- Konstnär/Designer
Ellis Wallin
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Ellis Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ellis wallin etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36
*
Ellis Wallin
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Ellis Wallin
nr 1165 4429
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Etsning, "Västgöta Nation", -16, motivet: 29x29
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Konstnär/Designer
Ellis Wallin
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Ellis Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ellis wallin etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36